ANK 2020 na Facebooku ANK 2020 na Youtube
MUDr. Martin Holinka, Ph.D. | ANK 2020 - alternativa pro nezávislé kandidáty
Alternativa pro nezávislé kandidáty 2020 - ANK 2020

MUDr. Martin Holinka, Ph.D.

MUDr. Martin Holinka, Ph.D. - primář ortopedie

Ke kandidatuře do hnutí ANK 2020 jsem dostal podnět ze strany mého kolegy MUDr. Miroslava Koliby MBA, LL.M, se kterým se znám na osobní úrovní a současně spolupracujeme při léčbě našich pacientů. Mou motivací je především zajistit podmínky pro rozvoj ortopedického oddělení v nemocnici Karviná - Ráj s pracovištěm jednodenní ortopedie v Orlové. Na zmíněném ortopedickém oddělení pracuji na pozici primáře. 

 

 

 

Jaké jsou mé cíle?

Mým cílem je vytvořit zázemí velkého ortopedického oddělení pro pacienty z celého Moravskoslezského kraje. Protože na naše ortopedické oddělení  má návaznost celkem 15 ortopedických ambulancí od Jeseníků až po Nový Jičín, jsem přesvědčený, že má práce přinese prospěch celému kraji. Pro naše pacienty vidím potenciál v zavádění nejmodernější operační postupů a technologií do praxe. 

Současně vychovávám novou generaci ortopedů, kterým se snažím připravit co nejlepší podmínky k atestaci. Očekávám, že tito lékaři budou poskytovat péči na vysoké úrovní pro pacienty z celého regionu. Kvalitní výchova dostatečného počtu mladých lékařů je v posledních letech o to  důležitější, o co se zvyšuje průměrný věk obyvatelstva. Tato skutečnost bude do budoucna vytvářet stále větší tlak na dostatečnou dostupnost dobré ortopedické péče.