ANK 2020 na Facebooku ANK 2020 na Youtube
doc. MUDr. Peter Koliba, CSc. | ANK 2020 - alternativa pro nezávislé kandidáty
Alternativa pro nezávislé kandidáty 2020 - ANK 2020

doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.

doc. MUDr. Peter Koliba, CSc. - Senátor, lékař, gynekolog-porodník, dětský gynekolog (volte č. 13)

Jmenuji se Peter Koliba, jsem lékař gynekolog-porodník a již šestým rokem pracuji na postu senátora. 

Vystudoval jsem Lékařskou fakultu UP v Olomouci. Ve zdravotnictví pracuji již více než 40 let. Od roku 1994 do 2007 jsem byl přednostou Porodnicko-gynekologické kliniky FN v Ostravě, jedné z největších nemocnic na Moravě. Zde jsem se podílel na výstavbě Pavilonu pro matku a dítě, který byl otevřený v roce 2002. Také jsem se zasloužil o založení Perinatologického centra a Onkogynekologického centra v Ostravě. Podílel jsem se na akreditaci Lékařské fakulty. V současnosti pracuji jako lékař – gynekolog v ambulanci v Ostravě – Porubě. Za svůj život jsem prozatím publikoval více než 150 odborných článků a několik monografií.

 

Má práce v Senátu

V Senátu PČR jsem byl dva roky předsedou Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku, kde aktuálně funguji na pozici místopředsedy. Jsem také členem Komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí a členem stálé delegace Parlamentu České Republiky do Meziparlamentní unie.

Jako senátor jsem prosadil několik důležitých zákonů (zákon o elektronickém receptu, lékový záznam, zákon na ochranu zdraví). Pokud opět získám důvěru voličů, chci zrealizovat všechny nedokončené úkoly a nápady. Abych mohl pokračovat ve své práci, rozhodl jsem se stát nezávislým kandidátem a založit politické hnutí Alternativa pro nezávislé kandidáty - ANK 2020.

Mým cílem je prosazovat využívání moderních technologií elektronizace a digitalizace ve zdravotnictví, příprava zákona o elektronickém zdravotnictví, který měl přinést úsporu času i financí a hlavně by umožnil občanům návštěvu lékaře a zdravotnického zařízení, bez papírových žádanek a zpráv.

Osobně jsem se přesvědčil, že senátor může být užitečný nejen pro parlamentní demokracii, ale také pro svůj volební obvod. Na senátora se lidé obracejí s problémy, u kterých běžné prostředky nestačí. Konkrétně jsem pomáhal při řešení nedostatku zubařů v mém volebním obvodu, při podpoře projektu testování na drogy v odpadních vodách, řešení dopravních komunikací v Porubě, Svinově a dalších.

Mé cíle v Senátu:

  • Kvalitnější péče o seniory a starší generace
  • Moderní zdravotnictví - e-recepty, elektronizace zdravotnictví ("k lékaři bez papírů")
  • Kvalitnější vzdělávací systém, moderní školství

Více se o mě můžete dozvědět na:

Mé působení můžete také sledovat v pravidelném čtvrtletním vydání Senátníku docenta Koliby. 

  

Rozhovory